Köping14°Klart

Magazin24

Kontaktinformation

Växel: 0221-209 10 (Alla dagar 08-21)
Besöksadress: Stora gatan 12, 731 30 Köping (Mån-fred 08-17)

Utebliven tidning?
Prolog Tidningsdistribution: 010-110 16 50
Reklamera via webben

Redaktionen

E-post för tips, pressmeddelanden med mera: redaktion@magazin24.se

Chefredaktör
Björn Blomgren
0221-209 13, bjorn@magazin24.se

Journalist
David Eriksson
0221-209 17, david@magazin24.se

Journalist
Michaela Ericzén
0221-209 21, michaela@magazin24.se

Journalist
Dennis Johansson Strömberg 
0221-209 30, dennis@magazin24.se

Annonsavdelningen

Mediasäljare
Trond Sverkmo
0221-209 31, 070-508 81 33, trond@magazin24.se

Mediasäljare
Mats Malmberg
0221-209 26, 070-508 42 72, mats@magazin24.se

Mediasäljare
Roger Burström
0221-209 29, 070-243 18 19, roger@magazin24.se

Klicka här för prisinformation!

Privatannonser
GRATTIS
Kundtjänst 0221-209 10, kundtjanst@magazin24.se

VD och Ansvarig utgivare
Henrik Hansson
0221-376 330, henrik@magazin24.se

Ekonomi
Per Ståhl
0221-209 14, per@magazin24.se

Grafisk produktion/IT
Anders Täpp
0221-376 332, anders@magazin24.se

Earton Media AB
Stora gatan 12
731 30 Köping
Tel 0221-209 10

E-post till företaget Earton Media AB (fakturafrågor): info@magazin24.se

Magazin24 är en reklamfinansierad lokaltidning som ges ut som dagstidning på internet och som papperstidning varje vecka – gratis till alla företag och hushåll i Köping, Arboga och Kungsör. Två gånger i månaden distribueras även tidningen till alla hushåll och företag i Hallstahammar, Surahammar, Kolbäck och Kvicksund.

Läs Magazin24 papperstidning direkt i mobilen eller i datorn!

KRÖNIKOR

Varg och förtrycket av glesbygden

Jan Kallberg skriver om vargens vara eller icke vara.

Ett år med #metoo

Michaela Ericzén om hur den världskända hashtaggen har påverkat gemene man under det senaste året.

Kan en gitarrist vara kompledig?

Harry Holm skriver om musik och aktuell politik.

Magazin24s regionala lunchguide.
Dagens rätt, menyer, priser och öppettider.